Transparentní účet: 2601130854 / 2010

První MČR v parabadmintonu 2023

První MČR v parabadmintonu 2023

V neděli 6. srpna proběhlo v Brně pod patronací klubu Badminton Sharks Brno historicky první Mistrovství České Republiky v parabadmintonu bez účasti zahraničních hráčů. Dříve nebylo možné mistrovství jen s domácími hráči uspořádat, pro příliš malý počet členské základny. To se ale postupně mění, parabadminton oslovuje stále nové a nové atlety, kteří chtějí trénovat a hrát. Láká je poměřit své síly s dalšími hráči nejen na domácím šampionátu, ale také vyjet do zahraničí a prosadit se třeba i na mezinárodní scéně.

Na šampionát jsme se vyrazili podívat i my, naše Irča byla na turnaj pozvaná jako fotograf a moc si celý nedělní den užila. Obdivovala výkony a nasazení všech 19 hráčů startovní listiny. Mezi hráči navíc potkala i některé staré známé kamarády, cyklisty z Handy Cyklo Maratonu, kteří parabadminton oslovil a teď ho pravidelně hrají na sportovní úrovni.

Na mistrovství se odehrálo 7 disciplín a rozdalo 10 sad medailí. Mezi nejúspěšnější tým patřil Badminton Sharks Brno. Hráči brněnského klubu získali 7 titulů. O 3 další tituly se rozdělili zástupci SK Badminton Český Krumlov, BA Plzeň a Badminton Orlová Lutyně. Těšíme se na další turnaje a přejeme hráčům hodně štěstí v dalších turnajích doma i za hranicemi!

Více fotografií z turnaje si můžete prohlédnout ZDE.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..