Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Pomáháme Líbovi zpátky na nohy a na Mont Blanc

Pomáháme Líbovi zpátky na nohy a na Mont Blanc

Přesně 1. srpna 2017 se náš tým vydá na trasu nejdelšího cyklistického štafetového závodu v České Republice – Metrostav Handy Cyklo Maratonu. Čeká na nás štreka v délce 2222 km v limitu dojetí 111 hodin. Budeme šlapat do pedálů pět dnů a čtyři noci non-stop. Pojedeme za prudkého deště, silného větru, pražícího slunce, dnem i nocí.

Důvody, proč všechno to nepohodlí extrémního závodu chceme podstoupit a letos dokonce už popáté, jsou více než prosté. Máme rádi sportovní aktivity, výzvy, ale především si uvědomujeme, že jednou z nejdůležitějších součástí lidského života je vzájemné porozumění, lidská sounáležitost, přátelství a podaná pomocná ruka. Podaná pomocná ruka třeba těm, kterým nemoc či úraz během pár vteřin obrátily od základu život vzhůru nohama. Uvědomujeme se, že nikdo sám nevíme, kdy se náš anděl strážný zakouká jinam a i my se ocitneme v pozici člověka, který bude odkázaný na podporu svého okolí.

Závod je unikátní tím, že se ho účastní smíšené týmy zdravých a handicapovaných cyklistů. Jeho hlavní myšlenkou je spojit tyto dvě mnohdy oddělované skupiny lidí a vytvořit z nich jeden funkční celek schopný spolupráce i v náročných podmínkách těžkého závodu. Jednoduše tak ukážeme okolí, že je jedno, zda jsi zdravý, nevidíš, neslyšíš, nemáš ruku, nohu nebo nemůžeš chodit … důležitá je pouze chuť a odhodlání člověka žít svůj život aktivně, i když v nově nastolených podmínkách.

Letos závod jedeme jako podporu pro našeho kamaráda – hasiče Libora Bohdaneckého. Libor se před rokem zranil v rámci svého povolání po 20-ti letech výkonu služby v hasičském sboru Královéhradeckého kraje. Jako sportovec tělem i duší by ale rád dál žil svůj život s manželkou Barčou a dětmi aktivně. Jednou by se chtěl třeba i vrátit do milovaných hor. A také vystoupal až na Mont Blanc!

Libor strávil 8 měsíců po nemocnicích a sanatoriích. Tvrdě na sobě pracoval každý den a maká dál. Dvakrát denně dojíždí na rehabilitace a výsledky jeho neskutečné píle jsou vidět každým dnem. Zpočátku nepohnul prsty na rukou a nohou, dnes dokáže zahýbat nohou v koleni, může řídit auto s úpravou na ruční řízení. Rozsah jeho zranění míchy se nepodařilo lékařům přesně stanovit. Ale ví se, že lidé po podobném úrazu se opět postavili na nohy. Důležitá je informace, že nejlepších výsledků při zlepšení fyzických schopností těla lze dosáhnout pomocí rehabilitací do tří let od úrazu.

A právě tady přichází moment, ve kterém můžeme Liborovi pomoci svým drobným kouskem skládačky i my. Pobyty v rehabilitačních centrech bohužel stojí hodně peněz a my se rozhodli uspořádat v rámci naší účasti v maratonu sbírku, která Libora dokáže poslat na další rehabilitaci a zlepšit jeho hybnost zase o další stupínek!

S tím vším nám můžete pomoci i vy! Udělejte radost sami sobě a staňte se pozitivní součástí života člověka, který mnohokrát nasadil to nejcennější, co všichni máme, pro ostatní. Přispějte drobnou nebo větší částkou do sbírky, řekněte o ní vašim kamarádům, nasdílejte Liborův příběh na sociálních sítích. Společně dokážeme veliké věci.
[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Button_Widget“][/siteorigin_widget]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..