Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Okóóólo Hradce a Pardubek se moc povedlo!

Okóóólo Hradce a Pardubek se moc povedlo!

V neděli ráno konečně nastal den D a natěšení jsme se vydali na místa srazů Okóóólo Hradce… a Okolo Pardubek. Počasí bylo nádherné, sluníčko a svěží vzduch… nepotvrdily se naše obavy z předchozího dne, kdy bouřilo a pršelo až běda.

Jako první, už v 9:00, se na trasu vydala skupinky cyklistů z Velkého náměstí v Hradci Králové. Nezklamaly Osmikrásky, Verča a Libuška, které v plné růžové parádě a za doprovodu tradičně zeleného Bronce Luboška stáli na startu mezi prvními. Hradecký výlet byl delší, trasa vedla v délce 60 km a vydalo se ji zdolat jedenáct odhodlaných cyklistů.

V Pardubicích se na Pernštýnském náměstí vyráželo o hodinku později, trasa měla 40 km a na předstartovní fotku u kašny jsme se málem nevešli všichni. Měli jsme velikou radost, že na start dorazili nejen zdraví cyklisté, ale plnou třetinu účastníků tvořili lidé s hendikepem. Celá akce tak opravdu moc hezky naplnila základní myšlenku projektu, že nejlepší integrací hendikepovaných a zdravých lidí je dělat všemožné aktivity společně. Děkujeme Renče Kašparové z týmu Fitkoloběh, že na start své přátele přivedla.

A to ještě zdaleka nebyl konec všem překvapením. V průběhu cesty se na obě trasy přidávali další účastníci, včetně celých rodin s dětmi. V cíli jsme tak napočítali celkem okolo padesáti cyklistů.

Společným místem setkání obou pelotonů byla Kunětická hora. V restauraci pod horou přišel čas na odpočinek, podívání, posilnění a navázaní nových přátelství. Děti měly pod taktovkou Ivy Dolečkové z centra Kosatec připraveno na horním parkovišti hravé odpoledne plné soutěžení, děkujeme moc za organizaci.

Projekt Okolo měst přišli podpořit na trasu i do cíle také sportovci atletického oddílu Hvězda Pardubice, pro které jsme v rámci cyklojízdy sbírali potřebné kilometry a body s aplikací EPP – pomáhej pohybem. Na Kunětické hoře tak mohl být v 16:00 předán zástupkyní nadace ČEZ atletům šek na částku 100 000,-. Peníze Hvězda Pardubice využije na podporu chodu svého oddílu, včetně přípravy některých atletů na paralympiádu v Riu.

Předání šeku proběhlo v prostorách nádvoří hradu a pro zájemce, kteří ještě nespěchali domů, byla následně domluvená prohlídka hradu s odborným výkladem. Zaměstnanci Kunětické hory všem zúčastněným poskytli možnost prohlédnout si hradní prostory zcela zdarma, i tímto směrem tak letí naše slova díků!

Závěrem nám zbývá už jen poděkovat všem, kteří na akci do Pardubic, Hradce Králové nebo na Kunětickou horu přišli, projeli se s námi, pomáhali nám s organizací nebo ostatním na trati. Vy všichni jste vytvořili krásný den, který bude v našich hlavách ještě nějakou dobu poskládaný z drobných a hřejivých momentů. Už teď se těšíme na setkání v příštím roce!

Fotky z Pardubic si prohlédňěte TADY a z Hradce TADY!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..