Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Okolo měst 2016 – objeli jsme 4 města

Okolo měst 2016 – objeli jsme 4 města

Ročník 2016 Okolo měst se chýlí ke svému závěru. V rámci projektu, který odstartoval 14. května v Brně, a skončí 1. července v Ostravě, se za pomoci GPS trackerů podařilo a podaří zanechat stopy ve 12 městech Česka. Zatímco v roce předchozím se akce teprve rozjížděla a na jednotlivé trasy okolo měst se vydávaly jen malé skupinky cyklistů, někde čítající i jen 1-2 osoby, letos už projekt neuvěřitelně zesílil a čítal desítky účastníků.

A náš tým vyrazil objet hned čtyři města. Pod svá křídla si Radek Kvaček vzal organizaci Okóóólo Hradce? a Pardubek a Renča Fojtíková se pustila s Verunkou Šťastnou z Delikomatu do Okolo Brnéčka. Jako návštěva jsme navíc stihli vycestovat do Plzně.

Společným jmenovatelem všech akcí se z našeho pohledu stala skvělá nálada, zcela nezávisle na vlivu počasí… ať už pražilo sluníčko nebo padaly trakaře. Na trase zdraví cyklisté bez předsudků podávali pomocnou ruku handbikerům při zdolávání technicky obtížných překážek, třeba v ostrých zatáčkách :), a v rámci toho úplně přirozeně vstřebávali informace ze světa, který je nám zdravým při prvním setkání vzdálený. Na konci každé vyjížďky u společného povídání nikdo nepoznal, kdo nějaký handicap má, a kdo ne. Prostě bylo krásné sledovat, jak se projektu daří naplňovat do posledního písmenka své hlavní motto ? nestavme bariéry mezi světem handicapovaných a zdravých lidí.

Závěrem už zbývá jen dodat, že se moc těšíme na všechny ročníky příští. A doufáme, že nás příští rok bude ještě více! Přidejte se k nám, nebudete litovat! A pokud máte chuť zorganizovat si okruh okolo svého města, neváhejte se ozvat Héřovi a Tomášovi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..