Naše srdce bijí opět v rytmu maratonu

V úterý 30. 7. přesně v 10:34 jsme opustili světla ramp u pražské budovy Metrostavu a vydali jsme se jako třetí čtyřčlenný tým na trať srdeční záležitosti – Metrostav Handy Cyklo Maratonu 2019. A hned v prvních 10 metrech nám náš Romča ukázal, že to jako vždy bude adrenalin!

Stihl totiž natěšený tolik šlápnout do pedálů, že svůj třístopý oř postavil v mžiku jen na dvě kola. A nebyla to ta zadní! Davem přítomných diváků zašumělo zděšení, ale Romča svůj tricykl bez mrknutí oka ovládl a byli jsme v prachu naší dlouhé cesty.

Část týmu Sport 4 Help jsou zkušení harcovníci, kteří si s sebou po zkušenostech z předchozích závodů, na těch pár dnů, které trávíme ve skořepinách aut nebo na silničních strojích, bere jen naprosté minimum věcí. Pár triček, spacák a nějakou tu energii sbalenou na cesty ve formě snacků a jiných rychlých jídel. Část týmu jsou nováčci MHCM, kteří sice do detailů neznají špíčky maratonu, ale jsou to všichni naši kamarádi, schopni se bez velkých řečí přizpůsobit nouzovým životním podmínkám a nepsaným pravidlům maratonského režimu.

A jako poslední, naprosto nepostradatelnou součástí Sport 4 help, jsou bez debat i naši fanoušci u notebookových a tabletových obrazovek. Především naše patronka Kačenka, která nás sleduje od prvních desítek minut na trati a zásobuje nás několikrát denně otázkami, jak se nám jede, kde už jsme a kolikátí jsme. Kačenko, myslíme na tebe a těšíme se na obejmutí v cíli. Moc si vážíme všech podporovatelů, přispěvovatelů a členů rodiny, kteří nám posílají povzbudivé vzkazy a motivují nás v další cestě. Díky!

A jak se nám tedy ve skutečnosti jede? Jsme nadšení z krásné trasy! Letos se to Héřovi, Tomášovi a spol. neskutečně povedlo. Koncept kempů v rehabilitačních ústavech mimo velká města s dostatkem prostoru pro blízká setkání třetího druhu se všemi kamarády, které každý v maratonu dříve nebo později získá, dává velký smysl. Ukrajujeme kilometry před sebou a naše srdce opět bijí v rytmu něčeho neobvyklého a silného, co se jen obtížně předává na ty, kteří se ke komunitě Cesty za snem ještě nestihli připojit. Pomáháme si napříč týmy, máváme si z okének aut, dělíme se o poslední bagetu, křikem povzbuzujeme jeden druhého. Prostá a nefalšovaná radost a silný pocit vřelého přátelství ke každému, koho na cestě potkáme a kdo je oděn do maratonských šatů.

6 komentářů u „Naše srdce bijí opět v rytmu maratonu

 1. Ahoj, zdravím všechny ze Sport4Help.
  Moc se mi líbí články a fotky z maratonu. A jako češtinářka velmi chválím texty – skvělá stylistika, jsou tam všechny informace, které čtenář potřebuje, a kromě toho je z nich cítit nadšení a zápal pro věc, pro mě je to takové pohlazení po duši. Je prima vědět, že kolem nás jsou ještě takoví lidé, kteří nemyslí jen na sebe a kteří se snaží pomáhat těm, co to potřebují.
  Těším se na další články a přeji všem čtyřem cyklistům a jejich doprovodu co nejpohodovější průběh maratonu. Jste skvělí!!!
  Mirka Šťastná (hrdá máma Páji Šťastného)

 2. Ahoj,pozdrav pro tým Sport4Help. Držíme pěsti, jste dobří, počasí nic moc, ale snad se to zlepší. Myslíme na vás
  Všichni z Řep

 3. Ahojky, zdravíme tým Sport4Help.
  Počasí se umoudřilo, přejeme ať to tak vydrží a šlape se vám v pohodě a ať síly neubývají. Hezké chvilky i zážitky z cesty vám všem přejeme z Řep

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..