Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Moje první účast v maratonu byl HEC, přiznává Péťa Marel, který letos jede už potřetí

Moje první účast v maratonu byl HEC, přiznává Péťa Marel, který letos jede už potřetí

Péťa Marel patří k nejzkušenějším členům týmu z hlediska počtu účastí v maratonu. Letos s týmem pojede závod už potřetí. A to zdaleka není jeho jediná přednost! Petr je člověk, který jde do všech situací s úsměvem na rtech a my se s vámi vsadíme, že jste ho ještě nikdy neviděli zakaboněného :). Svým optimismem dokáže podepřít kamarády a přátele okolo sebe, když už jim dochází energie. A k tomu je samozřejmě brilantní cyklista, a i když to on sám neslyší rád, je to náš vrchařský specialista :). Péťo díky za to, že tě máme!

Péťo, proč si se rozhodl jít do maratonu už potřetí za sebou?

Já jsem nad tím nepřemýšlel. Když mě Ráďa Kvaček před 2 lety oslovil 3 týdny před akcí, že mu vypadl cyklista, tak jsem to vzal jako výzvu. Něco si dokázat, udělat něco pro dobrou věc, mít zážitek a prožít adrenalin ze závodu. Jen mi při rozhodování chyběla ta zkušenost a najeté kilometry. Prostě to byl takový HEC, který naštěstí vyšel a nebyl jsem moc na obtíž 🙂

Horák, trek nebo silnička? Co je ti nejblíž?

Fotbalový míč 🙂 Ale pokud si mám vybrat, tak horák 🙂

Jaký terén má pro tebe Pepík, vrchní plánovač týmu, asi tak připravený?

No já doufám, že se poučil z loňska a nebude chtít ze mě udělat zase vrchařského specialistu! Pepík je kamarád, takže rovinky s větrem v zádech.

Odpovídá to tomu, co sám rád jezdíš?

ANO, mám rád pestrost, takže sjezdy, výjezdy, rovinky, zatáčky. Pokud mám něco ale ujet, tak mírná rovinka z kopce za sucha a sluníčka 🙂

Jak bys ohodnotil výkony své týmové partnerky v závodě Aničky? Je to jediná žena ve 4-ce na trati!

Tak jak to komentuješ ? z kuřátka se stala loni dívkou a pokud bude letos ženou ve výkonu na kole, tak se moc těším, že si snad i při závodě odpočnu 🙂 Samozřejmě, smekám před ní, obrovský obdiv ke všemu, co zvládla a ještě zvládne. Byly situace, které nejdou popsat slovy, je třeba je prožít. Je to holka do nepohody a jede se mi s ní od počátku skvěle!

Prozradíš, jak se na závod připravuješ a kolik km máš naježděno?

Nejsem cyklista, takže preferuji celoroční pohybové aktivity. A když už se to blíží a Ráďa mi říká, že má najeté ty ?tisíce km?, tak opráším kolo a začnu šlapat. Obecně mám radši tratě do 70 km a ve větším tempu než ?celodenní cyklovýlety? 🙂 Hodně střídám kopce, co jiného mi taky ve Dvoře zbývá, s rovinkami, kde se snažím držet určité tempo. Chci mít letos do závodu našlapáno o 200 km více než loni, takže asi 1000 km.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..