Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Jsme na trati cyklo maratonu a uháníme k Mostu!

Jsme na trati cyklo maratonu a uháníme k Mostu!

Milý Leoši,

jako první vyrazil na trasu kapitán Kváča. Ještě na startu rozdával úsměvy na všechny strany (ano, dobře jsme vybrali po mediální stránce toho nejfotogeničtějšího z nás pro davy fanynek), ale na silnici při výjezdu z Prahy už se soustředil jenom na svůj výkon. S hlavou skloněnou k pedálům ukusoval desítky a stovky metrů před sebou pořádným tempem. Dokonce jsme se dotáhli na týmy startující před námi.

V motorestu u Račiněvsi se Radek střídá s Aničkou a také se poprvé potkáváme s druhým doprovodným vozidlem našeho týmu, s Luckou a Petrem. Kapitán už v kopci před předávkou sahá do zadní kapsy dresu a natahuje ruku s trackerem na předávku. Začíná nám lehce pršet, po vytouženém sluníčku ani památky. Anička statečně odráží od obrubníku a vrhá se s odvahou sobě vlastní mezi kamiony a auta. Pojede úsek asi 20 km.

Jako další střídá Péťa. Jiřík se mezitím převléká v Litoměřicích, aby byl připravený na svůj poslední úsek z Radejčínských tunelů do Mostu, kde nás čeká první časovka.

Už máme za sebou i první zabloudění, v Malých Žernosekách. Musíme se kousek vrátit po zakázaném úseku pro cyklo jezdce silnici č. 30 a na kruháči sjet jinak a najít ty správné koleje a odbočit vlevo. Na kole už sedí Péťa a teď musí na trať jet v úseku po cyklostezce, kde auta neprojedou a musí to zvládnout sám bez doprovodu. Bloudí i Radek, vybíhá z druhého auta, radíme se a ještě rychle přebíráme manuál pro razítko v Radejčíně. Sjíždíme až do Velemína, kde potkáváme auto č. 16 Moravskoslezkého kraje a za chvíli vidíme i jejich střídání.

Jiřík sedí za volantem, pozoruje okolí a brblá si pod fousy něco o tom, že už je okolí samý kopec a že na první štreku by chtěl po rovince. Ale už jsme u tunelů v Radejčíně, vidíme obrovskou červenou bránu Metrostavu. Parkujeme před vjezdem do tunelů, Jiřík si připravuje kolo a čekáme na Péťu, který se přiřítí během 5-ti minut. Razítkujeme manuál, kluci přehazují tracker a do tunelu už vjíždí Jirka. Během 3 minutek se ale zase vynořuje a razíme na Most. Péťa čeká na druhé auto na místě a my se s klukama pokoušíme chytit Jirku.. Bohužel marně.

Pokračování příště!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..