Transparentní účet: 2601130854 / 2010

For Bikes 2016

For Bikes 2016

O víkendu se v Praze uskutečnil další ročník mega veletrhu cyklistiky – For Bikes 2016. I my jsme si nenechali ujít příležitost a do Letňan jsme se vyrazili inspirovat a definitivně naladit na sezonu. Jak se později ukázalo, náš tým nebyl jediným, který pojal tento plán. Skládačky jsme sice osobně nikde na ploše nepotkali, ale zato výraznou kapitánku týmu Fitkoloběh Renču Kašparovou jsme nebyli schopni přehlédnout. Prohodili jsme pár milých slov a navzájem si povyprávěli, v jaké fázi příprav maratonu jsme. Těšíme se i na společné projekty, které s tímto chrudimsko-olomouckým týmem podnikneme, třeba v rámci připravovaných Okolo měst.

Snad každého cyklistu, který na veletrh dorazil, vystavované exponáty nenechaly chladnými. Již po 5-ti minutách se nám začala vařit krev v žilách, třást se ruce a někteří jedinci dokonce projevovali příznaky slintavky ? Každý pojal chuť sednout na kolo a vyrazit ven, cítit vítr ve vlasech, nebo spíš jeho svištění okolo přilbičky, prostě vychutnat si svobodu pohybu a krásy přírody nebo okolí, po kterém jezdíme.

Došlo také na nákupy drobných nezbytností. Důležitá je správná reflexní výbava na trať maratonu, v pravidlech je zmíněná plocha 50 cm2 na těle každého závodníka. Což se podaří hravě splnit s krásnou nepromokavou větrovkou, kterou, obzvlášť v nočních hodinách, na sto procent využijeme! K tomu nepřeberné množství oblečení, bot, přileb a mnoho dalšího, na co jen cyklistův mozek vzpomene. Opravdovou perlu pro pražského cyklistu jsme objevili na stánku PRAHA, kde byl k dispozici zdarma soubor pěti cyklo map celého hlavního města. Podrobná a aktualizovaná mapa nejen s cyklostezkami, ale opravdu každou pěšinkou na území Prahy usnadní cestu do práce i po výletech v okolí.

A v sobotu a neděli už zbývalo jen namazat řetěz a vyrazit ven a sbírat potřebné tréninkové kilometry. Počasí bylo krásné, sluníčko hřálo a příroda voněla. Podělte se s námi, kdo už jezdíte a kolik máte natrénováno!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..