Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Český den proti rakovině 2019

Český den proti rakovině 2019

Již ve středu 15. května 2019 proběhne tradiční celonárodní veřejná sbírka s cílem nashromáždit co největší finanční obnos pro boj s rakovinou. Kampaň se každým rokem snaží prostřednictvím letáčků upozornit na jeden konkrétní druh tohoto onemocnění. A letošní dvacátý třetí ročník sbírky doprovází informační kampaň k prevenci plicních nádorů.

Každý kdo si koupí žlutou kytičku s barevnou stužkou, obdrží i souhrn informací o možnostech prevence právě tohoto nádorového onemocnění. Více než 14 tisíc dobrovolníků ve žlutých tričkách bude nabízet kytičku měsíčku lékařského s meruňkovou stužkou. Kytiček i informačních letáčků je připraveno téměř jeden milion – 985 000.

Sbírka každoročně přináší finanční prostředky, díky kterým je pak možno realizovat tři hlavní dlouhodobé programy, které směřují k hlavnímu cíli – ke snížení úmrtnosti na nádorová onemocnění v České republice.

Krom zakoupení kytičky od některého z dobrovolníků můžete také pomoci tím, že budete sdílet tyto informace mezi své kamarády a známé. Děkujeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..