Transparentní účet: 2601130854 / 2010

Dám do závodu opravdu všechno, co ve mně bude, je odhodlaný loňský patron Leoš Čapek

Dám do závodu opravdu všechno, co ve mně bude, je odhodlaný loňský patron Leoš Čapek

Vloni ještě patronem, letos už závodníkem na trati. Tím se uzavírá jedna kapitola naší podpory handicapovanému kamarádovi Leoši Čapkovi. Leoš za rok ušel obrovský kus cesty, zásadně změnil své zvyky a svůj život. Sportuje, chodí do práce, řídí auto, tráví aktivně čas se svým synkem. A asi tak to má být :).

Leoši, na maraton trénuješ už nějakou dobu v posilovně. Kam chodíš cvičit, s kým a kolik toho uzvedneš?

Ano, na maraton se připravuji od zimy, kdy jsem začal navštěvovat po domluvě s kamarády posilovnu. Zjistil jsem, že v Pardubicích je Integrační centrum pro hendikepované, kam chodí plno lidí s hendikepem cvičit. To místo je opravdu moc pěkně udělané, s přístupem pro vozíčkáře. A kolik toho uzvednu? Žádné velké váhy, chodím cvičit hlavně proto, abych se udržoval v kondici a připravil se na Handy Cyklo Maraton.

Co říká tvoje rodina a kamarádi na to, že se účastníš takového závodu?

Rodina i kamarádi mi fandí, ale trochu se i bojí, jestli to všechno zvládnu… jak fyzicky, tak psychicky. Myslím si, že po fyzické stránce to bude horší. Sice jsem cvičil, ale na handbiku jsem půl roku neseděl. Až teď, měsíc před závodem, jsem si kolo půjčil od Černých Koni. Ale moc jsem toho za těch pár dní natrénovat nestihl.

Kolik máš tedy natrénováno?

Poslední dva měsíce jsem cvičení moc nedal, nebylo příliš času. Začal jsem chodit do práce a to mi zabere spoustu času včetně dojíždění. No a komu by se chtělo ještě po náročném dni večer navštěvovat posilovnu.

Čeho se cestou nejvíc obáváš?

Moc se na závod těším, i když čím víc se to blíží, tak pociťuji větší nervozitu.  Mám obavu, aby mi nedošly brzo síly a nepokazil jsem závod zbytku týmu. Ale dám do toho opravdu všechno, co ve mně bude.

Co jsi říkal na sestavu týmu, když ses s mnohými viděl poprvé v životě na předmaratonské schůzce?

V neděli na srazu našeho týmu jsem poznal nové kamarády, se kterými jsme si hned padli do oka. Jsou to všechno moc milí lidé a doufám, že závod společně zvládneme a dojedeme zdárně do cíle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..